Abc Animal Adventures

ABC Animal Adventure

Abc Animal Adventures

Nauka to z reguły proces kojarzony czymś nieprzyjemnym, męczącym i irytującym. Nawet my – dorośli – mamy nierzadko awersję względem nauki, która jest na nas wymuszana. Tak było na studiach, w liceum, w szkole podstawowej i wcześniej. Nikt chyba nie lubi być zmuszany do czegoś, co nie leży w jego polu zainteresowań, prawda? Na przykładzie dziecka widać to chyba najwyraźniej. My – dorośli – obudowaliśmy to  doświadczeniem i nabytymi nawykami. Jednak dzieci są od nas lepsze o tyle, że nie powstrzymują się tam, gdzie my robimy to już siłą odruchu. Dlatego też gry dla najmłodszych posiadają często walor edukacyjny. Dziś opiszę Abc Animal Adventures, grę w którą zagrywa się mój młodszy syn.

ABC przyjazne  dzieciom

  • Przede wszystkim edukacyjna - uczące czegoś, liczenia, czytania, rysowania, kształtów, zwierząt, języka obcego - zależnie od wieku dziecka.
  • Wydaje się, że jest to jedna z najciekawszych, najpełniejszych gier edukacyjnych. Aplikacja jest częściowo darmowa – zawiera płatne sekcje, więc jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku więcej rozrywki, trzeba wykupić wspomniane jej elementy. Sugeruję wykupienie całości dopiero po tym, kiedy Twoje dziecko wyeksploatuje wszystkie jej darmowe elementy. Nauka podana w tej formie jest dla dziecka w wieku przedszkolnym naprawdę interesująca. Wszystko tu jest pełne koloru, żywe i głośne – czyli dokładnie takie, jakie powinno być, gdy chodzi o aplikacje tworzone z myślą o dziecku. Zdecydowanie polecam, jeśli chcesz umilić czas swoim dzieciom nie martwiąc się przy tym, że gra, ktiorą się zajmują ma na nie zgubny wpływ.
  • Gra uczy podstaw świata zwierząt – ich nawyków, zwyczajów żywieniowych i zachowań. Wszystko to w przyjaznej, jasnej i kolorowej oprawie graficznej. Możliwe jest też na przykład wykąpanie zwierzaka i wiele innych, które zwrócą uwagę Twojego dziecka. Program ma na celu nauczenie dziecka, na jakich zasadach operuje królestwo zwierząt i jak się nimi należycie opiekować. Oczywiście, jest to aplikacja stricte dla najmłodszych dzieci w wieku od dwóch do trzech lub czterech lat. Dodatkową zaletą jest tu na przykład pomoc w zaznajamianiu dzieci z literami.
  • Ponadto przyjazna - ładnie wykonana i bez agresji, co oznacza również brak nagłych elementów dźwiękowych i wizualnych, które mogą dziecko przestraszyć, albo nieprzyjemnie zaskoczyć.

Nasze propozycje

Co więcej, gra ma miłe dla oka wzornictwo i nie wyświetla reklam, ani nie umożliwia zakupów. Tę grę, jak wszystkie inne omawiane aplikacje można ograniczyć czasowo. O czasie przed ekranem mówiliśmy w dwóch wcześniejszych,  cz. I i cz. II. Z pewnością jeszcze nie raz do tego tematu wrócimy. Polecamy przejrzeć również nasze listy kontrolne dla wieku 0 - 5 lat i 6 - 10 lat.

O matematyce. A czym by innym? A tak na poważnie i rzeczowo to aplikacja o magicznej matematyce, czyli ARITHMAGIC od GOOBLE GAMES.