Apple dla dzieci

Apple dla dzieci

Apple dla dzieci

Dzień narodzin to szczególna chwila, zarówno z powodu ogromu pracy jaki trzeba włożyć w urodzenie dziecka, jak i radości z nowego życia i szczęśliwego rozwiązania. Dlatego przede wszystkim gratulujemy! Wracając do tematu - co miałaś, droga Mamo przy sobie w tym dniu, o jakiej elektronice pamiętałeś, szanowny Tato w godzinie 0? Telefon. Czyli urządzenie przenośne. U wielu z Was pewnie marki Apple. Jak widzicie urządzenia elektroniczne towarzyszą maluchom od dnia narodzin, nawet niezależnie od ich woli, czy wyboru. Dzieci  dzisiejszych czasach żyją wśród elektroniki i jest to dla nich tak normalny element otoczenia jak dla nas puzzle, czy gameboye. W związku z tym również w późniejszych latach Apple dla dzieci jest opcją na wyposażenie pociech. I tutaj mówimy zarówno o edukacji, jak i rozrywce, czy też usprawnieniu kontaktu z dzieckiem na odległość.

Jakie urządzenia Apple dla dzieci warto rozważyć?

Wybór urządzenia Apple dla dzieci powinien być powodowany przede wszystkim  bezpieczeństwem przyszłego użytkownika.  Np. rozmiaru rządzenia, jego stan jeśli nie jest fabrycznie nowe. Warto również zainwestować w odpowiednie etui dla ochrony urządzenia. Popękany ekran nie tyle może spowodować niezdatność urządzenia do użytku, ale również dziecko może skaleczyć się czy połknąć wypadające małe fragmenty ekranu.

 

 

 

Apple dla dzieci to ciekawa i zróżnicowana oferta, pokrywająca się z tym co mogą kupić dorośli. Różnica polega na dostosowaniu urządzenia do potrzeb i możliwości dziecka. Tutaj oczywiście należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych kryteriów, jak np.:

Apple dla dzieci
  • wiek
  • zainteresowania
  • potrzeby edukacyjne i rozrywkowe
  • ogólny rozwój i jego kierunek
  • cenę urządzenia i model

Na co jeszcze zwrócić uwagę przeglądając urządzenia Apple dla dzieci?

Dodatkowym aspektem wyboru jest oczywiście bezpieczeństwo danych , kontrola rodzicielska i czas dziecka przed ekranem. Nie tylko ile czasu dziecko spędza ale jak go organizuje i na co przeznacza. Czyli należy koniecznie tak dostosować softowo urzadzenia aby nie szkodziło dziecku... i nam. Bo niekontrolowane zakupy mogą bardzo szarpnąć budżetem. Ponadto musimy zabezpieczyć psychikę dziecka, czyli nie może ono trafić na treści dla neigo nieodpowiednie. Mówimy tutaj nie tylko o treściach które najczęściej są podawane jako przykłąd negatywnej zawartości, czyli pornografia, ale również materiały drastyczne, zawierajace przemoc, negatywne poglądy czy nawet streści po których dziecko może się bać, horrory, thrillery, krwiste treści. NAWET POJAWIAJĄCE SIĘ NIESPODZIEWANIE STRASZNE POSTACI MOGĄ SPOWODOWAĆ KOSZMARY SENNE U DZIECKA I OGÓLNY LĘK. Warto o tym pamiętać.


Więcej i dokładniej o dostosowywaniu i doborze urządzeń Apple dla dzieci będziemy opowiadać w kolejnych rozmowach, w tym w transmisjach na żywo. Te ostatnie będą z reguły w czwartkio 20:00. Materiał z rozmów na żywo będzie mogli potem znaleźć na naszym kanale YT, na którym już jest trochę nagrań. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia i skomentowania.