Apple Family Cloud – pytania

Apple Family Cloud - pytania

Apple Family Cloud- pytania i odpowiedzi

Druga część naszej rozmowy już zwyczajowo zaczyna składać się z pytań. Zadają je albo widzowie, lub czytelnicy, a także zadaje je i przekazuje nasz Głos. W tej rozmowie zajęliśmy się aspektem wieku użytkownikó i tego jakie niebezpieczeńśtwa mogą na nich czychać. Oczywiście opowiedzielśmy rónież jak można to kontrolować.Zapraszamy do obejrzenia kwadrancu a Apple Family Cloud - pytania.

Co warto wiedzieć o Apple Family Cloud - pytania i odpowiedzi

Opowiemy Wam o tym jak dodać uzytkowników, oraz jak w ogóle rozpocząć korzystanie z Apple Family CLoud - pytania w tym przypadku dodtyczą również dodawania małoletnichi dorosłych użytkowników. WYmieniamy co warto precycyjnie określić przy dodawaniu użytkownika dziecka. Mówimy o tym jak Apple dostosowuje zasady ograniczeń w oparciu o wiek.

Ucuzlamy jak dziecko może obejść zabezpieczenia i wymieniamy jak dobierać kody zabezpieczeń. Okraszamy autentyczną historyjką.

Podajemy jak po kolei skonfigurować konto, jak się logować i dodawać konta użytkowników. Omawiamy również czym jest status opeikuna i jak go nadawać lub odbierać. Następnie opisujemy krótko jak działa status opiekun i do kogo trafiają prośby dzieci np. o przedłużenie czasu korzystania z urządzenia.

Apple Family Cloud - pytania o pliki i udostępniania

Apple Family Cloud - pytania

Cała osobną część poświęciliśmy omówieniu udostępniania i rodzajom plikó, jakie można przechowywać w Chmurze Rodzinnej. Pliki takie jak: muzyka, filmy, dokumenty, gry, fotografie. Omóiliśmy również dwa neitypowe przypadki, gdy dodajemy użytkownika zzspoza stałych domowników oraz wgrywania włąsnej stworzonej treści przez użytkownika. DOdatkowo powiedzieliśmy jak zrobić listę odtwarzania muzyki, audiobókó lub filmów.

Na koniec poruszyliśmy temat reklam, sugerowanych treści, tego co widzi użytkownik zależnie od zdeklarowanego wieku. Opowiedzieliśmy jak Apple stara się dopasowaćtreści i jak filtrować dane. Porównaliśmy efekty procedur Apple stosowanych w Apple TV+ z Youtubem i Netflixem. Porównujemy kto jaką wagę pryzkłąda do prezentowanych treści i ich doboru, oraz jak podchodzi do kwestii "skoro płącisz, to już nie będzie reklam". Przekonajciesię jak to wypadło i czekamy na Was w kolejny czwartek. Do zobaczenia!


"To jest bardzo dobre pytanie... na które nie znam odpowiedzi."