Bezpieczny telefon

Wiemy wszyscy doskonale, że funkcjonowanie bez elektroniki jest bardzo trudne, chociaż nie niemożliwe. Rodzimy się w jej otoczeniu. Więcej, zanim maluch weźmie pierwszy samodzielny oddech elektronika już o nim wie - USG, echo serduszka itp. A co potem? pierwsze zabawki, gry, świecące i grające książki i pluszami. A potem tablet, telefon, komputer. Zatem naturalną sytuacją jest, że jedną z podstawowych atrakcji są aplikacje na urządzeniach mobilnych. Natomiast do rodziców, opiekunów należy zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom podczas używania urządzeń. Telefon właśnie jest jednym z najczęściej dawanych urządzeń, choćby dlatego, że można go na chwilę użyczyć dziecku lub dać w prezencie. Dlatego dzisiejszy temat to bezpieczny telefon.

Jaki powinien być bezpieczny telefon?

Wszystko determinuje wiek dziecka, które będzie z niego korzystało. Im starsze dziecko tym więcej wcześniejszych ograniczeń można zdjąć. Natomiast w ich miejsce powinny wejść zabezpieczenia o innym charakterze. Czyli już nie zablokowanie telefonu na jednej aplikacji i czas użytkowania, a np. geolokalizacja i pozwolenia na dostęp do stron.

Przy zabezpieczaniu telefonu niezwykle przydatne są tzw .listy kontrolne. Kilka takich, podzielonych wg. wieku przygotowaliśmy dla WAS:

Jak widzicie ten artykuł będzie swoistym spisem treści. Dalej w treści znajdziecie łącza do kluczowych materiałów wideo i artykułów.

cyber-security-6144815_960_720-portrait

Jak chronić dziecko?

Bezpieczny telefon oznacza, że dziecko ma istotnie mniejszą szansę na zrobienie sobie krzywdy i to bardziej lub mniej świadomie. Chronić dziecko należy skutecznie i z rozsądkiem. Dodatkowo pośród różnych rodzajów nieużywanych urządzeń mobilnych to właśnie telefon w domu najłatwiej jest  znaleźć. To najczęściej wymieniane urządzenie, dlatego zawsze gdzieś na dnie szuflady zalega jakiś zapomniany egzemplarz. Co można zrobić aby był to bezpieczny telefon? W tym celu podajemy Wam poniżej kilka głównych tematów, w artykułach znajdziecie dokładne opisy i filmy instruktażowe. Tutaj natomiast chcemy zebrać tę obszerną tematykę w możliwie skoncentrowaną pigułkę z wiedzą. Zatem do dzieła Rodzice i Opiekunowie!