Jak zablokować niewłaściwe treści na iPhone?

Jak zablokować niewłaściwe treści na iPhone?

Jak zablokować niewłaściwe treści na iPhone?

Nasze dzieci są najważniejszym elementem naszego życia, ale również najwrażliwszym i najbardziej wymagającym. Nie są one w pełni świadome tego, co jest dla nich dobre, więc musimy o nie dbać. Dzieci powinny być chronione w pewnym stopniu przed światem – muszą dorosnąć wolne od traum czy niewłaściwych wspomnień. Jak zablokować niewłaściwe treści na iPhone? Esencjonalnym wydaje się, by w dobie Internetu być w stanie zaakceptować zmiany technologiczne. Co to oznacza? Należy przede wszystkim dbać o dobór treści i aplikacji dla dzieci, jakie nasze dziecko będzie oglądać. Realne Niemożliwym jest absolutna kontrola, możliwe jest jednak stopniowe pozwalanie na coraz więcej i więcej opcji rozrywki. Wszystko zależy od tego, jak chcesz wychować swoje dziecko. Niemniej jednak, dzieciom  Internet należy dawkować. Na całe szczęście iPhone’a można dostosować w taki sposób, że odpowiedni będzie do każdej sytuacji. Blokowanie niewłaściwych treści w iPhone to podstawa, gdy używa go dziecko.

Realne rozwiązanie na to jak zablokować niewłaściwe treści na iPhone?

Zabezpieczenie telefonu marki Apple (lub iPada) tak, by nasze dziecko nie zobaczyło tego, czego zdecydowanie nie powinno. Na cale szczęście producent zadbał, aby dzieciaki nie mogły wejść tam, gdzie nie trzeba. Dodatkowo stworzono to tak, że łatwo dotrzeć do wszystkich wymaganych informacji. Metoda ta opiera się na tworzeniu odpowiednio skrojonych certyfikatów. Jeśli chodzi o dzieci, najlepszym rozwiązaniem zdaje się całkowite wyłączenie YouTube i Safari ponieważ są to aplikacje poprzez które dziecko zobaczyć może coś bardzo nieodpowiedniego. (A tego nie chcemy, prawda?)

Jak zablokować niewłaściwe treści na iPhone?

Co możesz zrobić jeszcze?

Innym ciekawym sposobem na uniemożliwienie dziecku spędzaniem zbyt wiele czasu przed ekranem telefonu jest wprowadzenie blokady jego działania w określonych porach. Dzięki temu po określonej godzinie iPhone będzie bezużyteczny, nudny, a więc ciekawsze będzie dla dziecka wszystko inne. Moją ulubioną funkcją jednak jest Screen Time. Umożliwia on stworzenie blokady zezwalającej na korzystanie z danej aplikacji określoną ilość czasu. Jakakolwiek próba interakcji z telefonem po upłynięciu wyznaczonego przez Ciebie czasu okaże bezcelowa, więc dziecko zainteresuje się czymś innym.

Podsumowując

Nawet, jeżeli jakiś klip na YouTube jest nieszkodliwy, same reklamy wyświetlane przed takim klipem mogą okazać się nieodpowiednie. Jeśli chodzi o Safari natomiast, możesz ustawić system tak, by możliwe było otwieranie na owej przeglądarce stron, które Ty wybierzesz. Oczywiście, wszystkie te rzeczy możliwe są również na MacBooku lub iMacu dziecka. Ważne też, by pamiętać, że smartfony od Apple nie obsługują profili. Warto również pamiętać o dostosowainu Apple Family Cloud, Apple TV i pozostałych serwisów. Wszystko zależy od Ciebie i zaufania, jakim obdarzasz swoje dziecko.