Blokowanie urządzenia na konkretnej aplikacji

Blokowanie urządzenia na konkretnej aplikacji

Blokowanie urządzenia na konkretnej aplikacji

Urządzenia mobilne są w użytku na codzień. Jest nie tylko uzytecznym i skutecznym narzedziem pracy i komunikacji, ale również stanowi źródło rozrywki. Skoro jest tak atrakcyjne dla dorosłych, łatwo zrozumieć i wyobrazić sobie jaką pokusę stanowią dla dzieci. Maluchy przecież nie mają jeszcze tak dobrze utrwalonego mechanizmu samokontroli. Jak coś dziecko chce, to zrobi nierzadko wszystko co przyjdzie mu do główy, zeby owo urządzenie dostać i pograć lub pooglądać bajki. Będzie prosić, marudzić płakać, a czasem nawet rzucać rzeczami i uderzać głową o meble. Zdarzają się i tak skrajne zachowania. Wszytsko zalezy oczywiście od wychowu i nakładu pracy jaki wkładamy w rozwój pociechy. Nie mniej czasami nie ma już wyjścia, nie mamy cierpliwości, zdrowia, a czasami -o zgrozo- czasu. I dajemy dziecku urządzenie. To nei jest dobre rozwiązanie, ale jeśli już znajdziemy się w tkaiej sytuacji to należy odpowiednio tę sytuację ogarnąć i przygotować urządzenie. Możemy np. dać dziecku telefon, czy tablet ale odpowiednio zabezpieczony. Rozwiązenim skutecznym i nader prosty sposób, cyzli blokowanie urządzenia na konkretnej aplikacji. A co to da i jak to zrobić na dwóch najpopularniejszych systemach operacyjnych? Dowiecie się z artykułu i z naszego filmu, w którym znajdziecie dokładne instrukcje i przykłady.

Jak znaleźć blokowanie urządzenia na konkretnej aplikacji?

Nasze pociechy z chęcią sięgają po aplikacje, zwłaszcza na urządzeniach mobilny takich jak smartfony, czy tablety. Zadbanie o bezpieczeństwo dzieci, a w efekcie również nasze jest jednym z najwyższych priorytetów odpowiedzialnego rodzica i opiekuna.Świetnym i prostym rozwiązaniem jest blokowanie urządzenia na konkretnej aplikacji.

Jest to prosta metoda, polegająca na ograniczeniu użycia telefonu czy tableta do jednej konkretnej aplikacji. Taką aplikacje otwieramy, następnie w ustawieniach (zależnie od systemu) wybiermay kolejno odpowiednie opcje ogranieczenia. W Android opcja tak znajduje się pod nazwą przypięcia aplikacji i pozostałych zabezpieczeń. W iOS to opcje dotyczace bezpieczeństwa czasu przed ekranem. W obu przypadkach wymagany jest kod. Możemy ustawić takie ograniczenie zarówno na iOS i Android. Jak to zrobić, zobacyzcie w filmie. A co to daje?

Blokowanie urządzenia na konkretnej aplikacji

Co daje blokowanie urządzenia na konkretnej aplikacji?

Takie ograniczenie daje duży stopień bezpieczeństwa, gdy już nie mamy wyjścia i trzeba dać dziecku telefon, czy tablet. Dziecko może wtedy korzystać z urządzenia w wyznacoznej aplikacji, ale nie może z niej wyjść. Mamy w ten sposób spokój, że nie odpowie szefowi w niewybrednych słowach, że mama nie przyjdzie do pracy i żeby szef się od...ekhm od niej. Albo też nie otworzy rodzicielskiego YouTube i nie natknie się na reklamę horroru dopasowanego do upodobań filmowych dorosłego. A w następstiwe będzie miało cięzkie nocne koszmary i stany lękowe po zbaczeniu czegoś, czego nie powinno.


"To nie jest dobry pomysł, ale czasami po prostu nie ma wyjścia. Dziecko wchodzi nam na głowę, wchodzi, wchodzi.. no i się łamiemy. Jeśli już dojdzie do takiej nieprawidłówości należy maksymalnie zadbać o bezpieczeństwo dziecka. I naszym zadaniem jest pomoc Wam, w tym jak to skutecznie zrobić."