Gry edukacyjne matematyka

Gry edukacyjne matematyka

Gry edukacyjne matematyka

Ciąg dalszy gier edukacyjnych. Ten temat będzie wracał jeszcze nie raz, a najbliższy będzie miał miejsce w następnym artykule. Będzie to druga część o grach edukacyjnych dla dzieci. Tym razem trzymamy się tematyki... matematyki. Gry edukacyjne dla dzieci, oczywiście przyjaźnie skonstruowane, to jeden z naszych głównych obszarów zainteresowania. Aplikacje dla dzieci są jednym z wiodących tematów poruszanych przez Cyber-Papa. Natomiast gdy wybieramy gry edukacyjne matematyka jest najczęściej poszukiwaną dziedziną do samodzielnej nauki dla maluchów. Chociażby dlatego, że pokazuje i tłumaczy podstawowe operacje matematyczne, ale również uczy np. abstrakcyjnego myślenia. No bo czym jest 9? Tworem abstrakcyjnym, wartością która mamy w głowie podczas liczenia. Zapraszamy do lektury i oczywiście na filmik na kanale YT. Natomiast dziś na tapetę bierzemy naukę podstawowych kształtów, a następnie podstawowe działania matematyczne.

Na jakich grach uczą się matematyki nasze firmowe maluchy?

Otóż bazowo sięgają po różne aplikacje. Oczywiście każda gra, czy aplikacja musi być zatwierdzona przez Rodzica lub innego opiekuna. Podobnie czas spędzany nad grą podlega kontroli. To również możecie zobaczyć w różnych momentach naszego filmu, gdzie pojawia się monit o końcu czasu i prośba o dodatkowy czas, oraz pozwolenia na jego wydłużenie. Na urządzeniach mobilnych w kategorii gry edukacyjne matematyka jest bardzo mocno reprezentowana. Zadbanie o bezpieczeństwo dzieci, a w efekcie również nasze jest jednym z najwyższych priorytetów odpowiedzialnego rodzica i opiekuna. Ważnym aspektem czasu z aplikacjami jest nauka zarządzania swoim czasem, aby dziecko mogło samo decydować -w ramach dozwolonego czasu- ile z niego na jaką zabawę przeznacza i o jakiej porze dnia. W końcu dzieci uczą się przez zabawę.

Wybierane aplikacje dla dzieci powinny być bezpieczne, czyli bez zakupów w Internecie, bez reklam, bez straszenia, przemocy itd. Gry i aplikacje edukacyjne powinny być atrakcyjne wizualnie, dźwiękowo i tematycznie. Ta kwestia jest już indywidualna w przypadku każdego dziecka, ponieważ zależy od jego charakteru i upodobań.

Gry edukacyjne matematyka

W naszym filmie pokazujemy jak firmowe maluchy radzą sobie z podstawowymi działaniami matematycznymi i operacjami liczenia adekwatnymi do ich wieku. Gry prezentują Zosia i Michał, w wieku 3 i 5 lat. Zatem już macie zaznaczony przedział wiekowy dla pokazywanych gier. Omawiamy dziś gry od Didactoons. Jeśli chodzi o gry edukacyjne matematyka w produkcjach tej marki jest bardzo dobrze wytłumaczona.


"Świetnym testem dla rodziców jest sprawdzenie co się stanie gdy zabierzemy dziecku tableta. Jeśli za każdym razem jest płacz..." Tak zaczyna się nasz filmik omawiający pokrótce pączątek naszej serii, czyli aplikacje dla dzieci. Więcej informacji, oraz sporo ciekawostek o Cyber_PAPA znajdziecie w naszym mini wywiadzie z rodzicem, a zarazem pomysłodawcą i koordynatorem całego projektu! Miłego oglądania!