Gry edukacyjne na Apple

Gry edukacyjne na Apple

3 wybrane iprzetestowane gry edukacyjne na Apple

Na Cyber_PAPA opowiedzieliśmy już o kilku kluczowych aspektach korzystania przez dzieci z urządzeń mobilnych. Mówiliśmy ostatnio o czasie przed ekranem i jeszcze opowiemy szczegółowo w następnych odcinkach, więc bądźcie czujni. Mówiliśmy również o tym jakie kryteria bezwzględnie powinny spełniać aplikacje dla dzieci, które im udostępniamy. Ale również opisaliśmy urządzenia Apple dla dzieci i sposoby ich zabezpieczania, aby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy, np. blokowanie stron na iPhone. Na naszym kanale YT znajdziecie także dwa filmy na temat Apple Family Cloud i odpowiedzi na pytania w tym temacie. Dziś natomiast zapraszamy na ODCINEK SPECJALNY. Dzieje się sporo i ciekawie. Zaprezentujemy Wam 3 gdy edukacyjne na Apple. Prezentacji będą dokonywali małoletni experci pod czujnym okiem Rodzica - pomysłodawcy Cyber_PAPA. Dzieciaki pokażą dwa rodzaje Duo Lingo, dostosowane wersjami do wieku dzicka oraz dla najmłodszych Digi Numbers.

Gry edukacyjne na Apple - wiek 3-7

Pierwsze dwie gry edukacyjne na Apple z omawianych tutaj są aplikacjami do nauki języka angielskiego, ostatnia zaś uczy podstaw matematyki rozwijając wyobraźnię. Pozornie jest dodawaniem, ale przemyca sprytnie odejmowanie, mnożenie i dzieleni za pomocą rosnących stworków. Duo Lingo to natomiast aplikacja z zadaniami oparta mechanicznie na grze przygodowej, gdzie można stracić życie za błędną odpowiedź lub nieprawidłowe wykonanie zadania.

Mimo, iż wymienione aplikacje świetnie pomagają w nauce, poprzez zabawę to należy zawsze pamiętać, że czas przed ekranem nawet przy edukacji musi być kontrolowany. Maluchy chętnie wracają do prezentowanych aplikacji, jednak aby nie znudzić i nie przemęczyć dzieci należy zaproponować limit używania. W naszym przypadku nie ma ograniczeń czasowych, ale jest zasada, że nie używa sie urządzeń nawet na gdy wieczorem, aby nie rozbudzać dziecka i nie przemęczać wzroku.

Gry edukacyjne na Apple

Gry edukacyjne na Apple omawiamy przy użyciu tabletu iPad. Używamy tego akurat urządzenia, ponieważ wszyscy mali eksperci są wyposażenie w różne ich modele. W kolejnych odcinkach zajmiemy się również aplikacjami dla dzieci na urządzenia z systemem Android. Dlatego bądźcie cierpliwi, znajdzie się u nas coś dla każdego. A może nawet na system Windows dla urządzeń mobilnych?

O czym są wybrane przez nas gry edukacyjne na Apple?

Są to aplikacje dobrane do wieku i zainteresowań maluchów. Duo Lingo jest bardzo popularną aplikacją wspomagającą istotnie naukę j. angielskiego. Poprzez zadania z różnych kategorii i życia, które można stracić w grze za popełniany błąd jest aplikacją atrakcyjną i skuteczną. W przypadku Duo Lingo dla starszych dzieci zadani polegają na pracy wyrazami i znaczeniami. Są to między innymi tłumaczenia, słówka, znaczenia itp. Pasek postępu pokazuje jak daleko jest do ukończenia poziomu. Na koniec otrzymuje się skarb i tytuł np. mędrca. Jest zbudowana bardziej jako misje do wypełniania.

Duo Lingo ABC jest wersją dla młodszych dzieci, w wieku około 5 lat. Tam dla odmiany jest więcej zabawy. Gra jest bardziej kolorowa, zawiera więcej piktogramów oraz jest w formie gry przygodowej. Np. podróż przez zadania w dżungli z towarzyszącą nam małpką. W filmie zobaczycie jak wygląda założenie konta gracza. Zadania dotyczą pojedynczych słówek, są też rysowanki, pisanie liter i liczenie. A pierwszym zadaniem jest ułożenie z rozsypanki liter własnego podanego w grze imienia - co też zobaczycie na filmie.

W oby wersjach gry graczowi towarzyszy sympatyczna zielona sówka, wychylająca się co jakiś czas na ekran z zabawnymi sytuacjami, np. ćwicząca i prężąca muskuły na ukończenie poziomu. Natomiast Digi Numbers jest aplikacją dla najmłodszych dzieci. Już 3latki dobrze się w niej poruszają. Za pomocą zabawnych stworków przypominających nieco elektryczne stworki z Muminków aplikacja tłumaczy jak budowane są liczby. Cyfry rosną i mówią. Zadania mają mniej kategorii, ale są sprytnie zbudowane. Np. cyfra 10, która sama buduje się z innych cyfr, a następnie trzeba ją tak podzielić aby uzyskać 5. Stąd dziecko uczy się, że 10=2x5, lub też że 5+5=10, a także że 5=10/2. Za jedną zagadką poznaje różne warianty składu jednej liczby. Jest to bardzo intuicyjny sposób nauki. A dodatkowo pokazuje gdzie są proporcje, że połówki 10 to 5 i wiele innych. Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu razem z Waszymi pociechami. Dowiecie się z niego wiele więcej o przytoczonych grach.


"Polecam te trzy aplikacje. Linki znajdziecie poniżej."