iPhone dla dziecka

iPhone dla dziecka

iPhone dla dziecka - tak, czy nie?


Odpowiedź zależy o tego, jakie macie podejście do dawania elektroniki swoim pociechom. Jeśli np. zależy Wam na tym, aby połączyć kontakt z dzieckiem i multimedialne możliwości urządzenia do nauki i rozrywki to iPhone będzie do tego świetny. Jeśli wiecie, że będzie to zabawka zajmująca gro czasu, a mimo to chcecie go sprezentować i zapanować nad jego używaniem... zapraszamy do lektury i obejrzenia naszych poradników na ten temat. Natomiast dzić opowiemy sobie o tym co naszym zdaniem, wynikający z doświadczenia rodzicielsko Applowego warto jest kupić. Czyli porozmowaiamy o konkretnych modelach i jaki iPhone dla dziecka jest "opłacalny" oraz użyteczny. A wszystko to z podziałem na progi cenowe, zeleznie od założonego budżetu. Będą oczywiście również wyjątki, jak zawsze. Dodatkowo możecie z materiału wideo łatwo wywniskować, że między wierszami mówimy Wam również o tym co może być fajne dla Was sprzętowo. Zapraszamy!

Jak dobrać iPhone dla dziecka?

iPhone dla dziecka to jest poważna decyzja. To nie tylko telefon, chociaż można go do tej funkcji ograniczyć bez problemu. To jest również dostęp do materiałów edukacyjnych, do Internetu, do rozrywki, np. filmów i gier. To wszystko niesie ze sobą szereg zagrożeń i nad tym trzeba zapanować. Przybliżanie tego tematu to nasze główne zadanie. Jednak w tym odcinku przedstawimy Wam modele - naszym skromnym zdaniem- warte uwagi, w ujęciu kilku przedziałów cenowych do kwoty:

  • 500
  • 750
  • 1000
  • 1500
  • 1700
  • 2000

Przy każdym przedziale cenowym staraliśmy się dać 2 modele, dodatkowo jeden nowy i jeden używany. Na koniec małe podsumowania i wskazanie na nasz wybór dla każdego budżetu. Nie zabraknie również zwięzłej informacji co dany model ma w środku i jak się będzie sprawował w porównaniu do innych przykładów. Całość będzie mogli obserwować na prezentacji, aby jednocześnie widzieć jak wyglądają przykładowe modele.

iPhone dla dziecka

To w końcu jaki ten iPhone dla dziecka ma być?

To jaki iPhone dla dziecka wybierzecie jest kwestią zależną od kilku czynników. Po pierwsze do czego ma służyć. Następnie na jak długo i jakie ma mieć parametry. Następnie budżet. Oczywiście nie każdy iPhone będzie wspierał najnowszy system iOS, zwłaszcza starsze modele - o tym też wspominamy. Nie każda aplikacja na starszych modelach będzie działać. Takie aspekty też koniecznie trzeba wziąć pod uwagę. Jeśli wiemy, ze dziecko będzie potrzebowało korzystać z konkretnej aplikacji np. językowej, trzeba sprawdzić jakie ona ma wymagania. Nie mniej ważne jest to, czy nie rozpuścimy pociechy ofiarując zbyt nowoczesne urządzenie. Natomiast w kwestii modeli zupełnie odrębną kategorią są iPady i o nich zrobimy odrębny odcinek.


"Idą święta. Wiele z Waszych dzieci dostanie pod choinkę iPhone dla dziecka. Postaramy się przyblizyć jakie iPhone'y warto wybrać, które modele będa prezentowały najlepszy stosunek jakości dodanej ceny. Dla przykłądu, ja używam 12-tki, który jest przerażająco duży i do tej pory go jeszcze nie ogarniam i spada mi na twarz."