Listy kontrolne

Listy kontrolne

Listy kontrolne dla Rodziców


Gdy mamy przed sobą jakieś zadanie i chcemy dobrze je wykonać, to również dobrze przygotowujemy się do działania. Wielu z nas przygotowuje sobie różnego rodzaju pomoce wykonaniu. Niezależnie czy pakujemy się na wyjazd, obmyślamy bożonarodzeniowe prezenty, czy też wykonujemy poważny i rozbudowany projekt do firmy. Wszędzie niezwykle przydatną pomocą są listy kontrolne, czyli po prostu lista spraw, rzeczy, czynności które muszą zostać "odhaczone" jako załatwione. Wychowanie dziecka to ogromny projekt. Jeśli chcemy wykonać go najlepiej jak potrafimy to priorytetem jest bezpieczeństwo dziecka, jednak nieblokujące jego rozwoju. Jeśli potraktujemy to jako życiowy projekt takie listy kontrolne dla Rodziców i Opiekunów są niebywałą pomocą. Dlatego postanowiliśmy przygotować dla Was kilka takich list dostosowanych do wieku. Łącza do nich znajdziecie zarówno poniżej, jak i w menu na górze naszej strony.

Czym są listy kontrolne i jak je przygotowaliśmy?

Przede wszystkim oparliśmy się na własnym rodzicielskim doświadczeniu. Na równi zapoznaliśmy się z wieloma opracowaniami i poradnikami dla Rodziców, również obcojęzycznymi pracami i badaniami.

Wiemy doskonale, że korzystanie z wypunktowanych list jest sprawniejsze i chętniej podchodzimy do takich pomocy niż do czytania tekstu, z którego musimy sami wyłowić najważniejsze kwestie. Jeszcze lepiej jest, gdy owe listy kontrolne są w miarę krótkie i ze zwięzłym opisem, o ile w ogóle taki jest potrzebny. Staraliśmy się najlepiej jak umiemy. W miarę zdobywania nowych informacji będziemy listy kontrolne modyfikować i ulepszać, tak więc bądźcie czujni.

A teraz serdecznie zachęcamy, abyście wybrali odpowiedni przedział wiekowy dla waszego dziecka i zerknęli na przygotowane listy. Jeśli uznacie, że warto coś poprawić, dodać, czy usunąć - czekamy na odzew od Was. Piszcie śmiało na naszej stronie FB i na grupie wsparcia. Szczegóły w zakładce "GDZIE NAS ZNALEŹĆ". Zbieramy i opracowujemy wszystkie sugestie i opinie.

Listy kontrolne