Nauka gry na pianinie z iPADem

Nauka gry na pianinie z iPADem

Z serii aplikacje dla dzieci - dziś nauka gry na pianinie z iPADem

Nasz szef, jako odpowiedzialny ojciec i mąż, dbający o przyszłość swoich pociech... dobra, nudził się. A mówiąc już zupełnie poważnie, to mając trochę czasu postanowił go zainwestować w dzieci i w siebie jednocześnie. I tak naprawdę niewiele trzeba zainwestować, żeby dzieci się wciągnęły. Co przyznaje sam prowadzący, ironicznie zaliczając to do wad aplikacji. Dziś o tym jak wygląda nauka gry na pianinie z iPADem. Zapraszamy!

Jaką aplikację my wybraliśmy?

Dzieciaki, ale nie tylko, z chęcią sięgają po aplikacje, zwłaszcza na urządzeniach mobilnych, jak np. tablety. Jeśli zależy nam na tym, aby połączyć zabawę z nauką - co bardzo często daje świetne efekty- proponujemy naukę gdy na pianinie z iPADem. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest jego "bezkablowość". Wystarczy syntezator, elektroniczne pianino lub klasyczne i tablet z aplikacją. W tym przypadku jest to iPAD od Apple. Stawia się go w pobliżu lub nawet na instrumencie, następnie należy uruchomić aplikację do nauki i grać wg. jej wskazówek. Zyskując kolejne poziomy coraz bardziej złożone melodie z playbackiem oryginału. Są to zarówno piosenki dla dzieci jak i poważniejsze utwory popularne jak Eternal Grace. Dodatkowo przy tego rodzaju aplikacjach raczej nie ma obaw o przesadzenie z czasem przed ekranem. No, może poza pierwszymi kilkoma podejściami, ale to ryzyko jest akurat zawsze.

Wybraliśmy do nauki zarówno prywatnie jak i do prezentacji w filmie aplikację Piano Basisc. Podstawy gry na pianinie, gama, poprawność tonu i tempa gry to założenia tej aplikacji. Oczywiście na każdy rodzaj tableta znajdziecie jakąś aplikację do takiej nauki przez zabawę.

Nauka gry na pianinie z iPADem

Z kolei dorosłych doskonale odciągnie od codziennych bolączek.  Ważne jest aby dobierać odpowiednio poziomy nuaki. Wiemy z własnego doświadczenia, ze zbyt wysoki poziom da odwrotne, negatywne skutki u dzieci, jak też u rodziców. Jest jeszcze jedna zaleta, o której nie wspomnieliśmy na filmie. Piano Basics, ponieważ słucha, to weryfikuje ton głosu również. Czyli można do tego śpiewać! I też sprawdzić, czy trafiamy w tonację.


Co daje nauka gry na pianinie z iPADem?

Aplikacja na początek jest darmowa. Możecie podnosić swoje umiejętności przez kilka poziomów i ciekawe, zróżnicowane utwory. Jednak aby nauczyć się czegoś więcej trzeba wykupić abonament roczny, który wynosi około 200 zł. W porównaniu z klasycznymi lekcjami jest to nieporównywalnie mniej. Warto jednak pamiętać, że taka aplikacja możepomóc nauczyć się podstaw, zasad, wyrobić koordynację i pamięć ruchową, ale nie zastapi nauki przez człowieka. Dlaczego? Ponieważ jest wiele aspektów jak terminologia, poprawne układanie dłoni, prawidłowa postawa przy instrumencie, ćwiczenia relaksacyjne i rozgrzewki, ćwiczenia rozciągające dłonie i poszerzające zakres zasięgu palców, np. tzw. "syfon" oraz podstawowe ćwiczenie głosu. To można wypracować z nauczycielem. Pamiętajcie zatem, drodzy Rodzice, że żadna aplikacja, choćby najlepsza, najbardziej wciągająca, najbardzie kolorowa i efektywna nie zastapi człowieka, ani też nauki mistrz-uczeń. Niemniej życzymy Wam dobrej zabawy!

Aplikacja ma jednak pewną wadę. Dzieci sie w nią angażują. A to oznacza, ze będą przyłazić i grać, więc ciszy w domu nie będzie na zawołanie. Tego musicie być świadomi. Paradoksalnie świadczy to o naprawdę dobrej konstrukcji Piano Basics.