Ograniczanie gier na Windows

ograniczanie gier na Windows

Nasza firma od lat opiekuje się sprzętem komputerowym i oprogramowaniem w firmach i korporacjach. Często słyszymy od pracowników o ich problemach, dotyczących dzieci i komputerów. Że zbyt dużo czasu spędzają przed ekranem. Albo, że za dużo grają w porównaniu z czasem spędzanym z innymi aplikacjami. Jednak najcięższe są przypadki i historie, gdy dziecku stała się krzywda przez nieograniczenie lub niezablokowanie dostępu do aplikacji i treści. W poprzednim artykule pisaliśmy o tym jak zablokować nieodpowiednie treści, aby dziecko ich nie zobaczyło ani nie usłyszało. O ile obraz jest dla Was oczywisty, to co takiego groźnego może dziecko usłyszeć? A np. nagły przeraźliwy krzyk, albo stek przekleństw. Są to oczywiście najłagodniejsze z przykładów. Dlatego zachęcamy abyście dla porównania i własnej wiedzy przeczytali jak blokować strony na Windows? Tyle tytułem przypomnienia. A teraz zapraszamy na porcję informacji o tym jak wygląda ograniczanie gier na Windows.

Ograniczanie gier na Windows - gdzie i jak?

Bezpieczeństwo dziecka w Sieci jest wieloaspektowe. Jednym z tych aspektów jest czas przed ekranem spędzany na grach. Nadanie czasu poszczególnym aplikacjom, jakimi są gry jest jednym z ważniejszych aspektów. Gry sa aplikacjami interaktywnymi, tworzonymi w taki sposób, aby były atrkacyjne dla dzieci. To jest walka rynkowa o klienta.

Jeśli potrzebujecie, możecie przeczytać i obejrzeć raz jeszcze materiał nt. jak blokować strony na Windows i jak ograniczać czas aplikacji na Windows.

ograniczanie gier na Windows

Procedura i miejsce ograniczenia czasu na gry

Dobry rodzic zna swoje dziecko najlepiej. Oto instrukcja, gdzie i jak nadać ograniczenia dla gier. Aby zobaczyć dokładny instruktaż i zostać poprowadzonym przez nas zapraszamy do obejrzenia nagrania na tutaj, które jest również dostępne na naszym kanale młodym YT.

 1. Zaloguj się na swoje konto Microsoft
 2. Dodaj konto dziecka do grupy rodzinnej, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś
 3. Otwórz zakładkę z zainstalowanymi aplikacjami
 4. Wybierz żądaną grę
 5. Ustaw ograniczenie czasowe dla gry
 6. Zatwierdź ustawienie
 7. Powtórz kroki dla kolejnych aplikacji, które powinny zostać ograniczone

A teraz garść wskazów pt. bezpieczeństwo postępowania

 1. Dawaj dziecku minimalny czas, jaki jest mu potrzebny Twoim zdaniem. Liczymy na to, że dziecko straci zainteresowanie grą.
 2. Nie dawaj dostępu, lub nadzoruj dostęp do aplikacji "loop", czyli takich które dostarczają w sposób ciągły nowych treści. Np. Instagram, czy YouTube Kids.
 3. Pilnuj swoich haseł logowania.
 4. Nie nie loguj się na urządzeniu dziecka na swoje konto.
 5. Uzależnij przydział dłuższego czas grania od wykonania obowiązku domowego, osiągów w aplikacjach edukacyjnych, czy uzgodnij, że najpierw pójdziecie na spacer, albo zrobicie coś razem rodzinnie.

"Dziecko musi być traktowane uczciwie i przygotowywane na koniec czasu. Absolutnie nieskutecznym, złym i szkodliwym rozwiązaniem jest zabranie kabla zasilającego, czy też wyrywanie urządzenia. Tak nie wolno robić, bo skutki zemszczą się na Was."