Porady dla rodziców

Porady dla rodziców

Porady dla rodziców

Rodzicielstwo to nie lada wyzwanie. Odpowiedzialne rodzicielstwo to wręcz misja i wcale nie niemożliwa. Dzieciaki rozpoczynają swoje życie w otoczeniu multimediów i elektroniki. Może im to dać wiele dobrego, ale też niewłaściwie używane i niedostosowane stanowić bardzo duże zagrożenie. Nie tylko dla naszych portfeli, bo kupiło film za 60 zł... 120 sztuk,czy też wysłało mailem szefowi zdjęcie naszej żony z plaży. Chociaż szkodliwość tego ostatniego akurat można dyskutować. Ale żarty na bok! Cyber kwestie przede wszystkim są zagrożeniem dla młodej i kształtującej się dopiero psychiki. Zatem bardzo zachęcamy do poświęcenia kilku minut na przeczytanie i obejrzenie co jakiś czas naszych publikacji, gdzie znajdziecie różne ciekawe porady dla rodziców.

Aplikacje, kursy, informacje, instrukcje, wszelkiej maści porady dla rodziców

Naturalną sytuacją jest, że jedną z podstawowych atrakcji są aplikacje na urządzeniach mobilnych. Natomiast do rodziców, opiekunów należy zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom podczas używania programów. Aplikacje dla dzieci są jednym z głównych tematów poruszanych przez Cyber-Papa. Zapraszamy do lektury i oczywiście na filmik na kanale YT. Jak zapewne pamiętacie z naszego pierwszego wpisu "o co chodzi z Cyber_PAPA?" jesteśmy tutaj po to, aby służyć radą i wskazówkami, ale również aby podzielić się własnymi doświadczeniami. Z racji tego, że większość z naszego zespołu stanowią już rodzice,na własnej skórze przekonaliśmy się jakie konsekwencje mogą przynieść błędne założenia i niewłaściwe podejście. Ponadto doskonale zapamiętaliśmy jakie zachowania i jakie "sztuczki" przynoszą dobre efekty i chętnie się tą wiedzą podzielimy w najbardziej przystępny sposób jak potrafimy. Dlatego też każda wasza reakcja i odzew są dla nas na wagę złota. W ten właśnie sposób najtrafniej będziemy w stanie ulepszać nasz projekt. Dla Was!

Porady dla rodziców

Celem Cyber PAPA jest danie Rodzicom możliwości zapewnienia bezpiecznego użytkowania urządzeń mobilnych przez dzieci. Swoistego "spokoju ducha", gdy dziecko spędza czas przed monitorem, co jest absolutnym standardem w obecnych czasach. Chcemy pokazać i nauczyć Rodziców, którzy tego potrzebują, jak dostosować urządzenie, jakie blokady założyć, jakich aplikacji unikać a jakich warto szukać i instalować. Ponadto jak spędzać z dzieckiem czas przy aplikacjach na urządzenia mobilne. Również jak dyskretnie kontrolować co dziecko robi w Sieci i jak korzysta z urządzenia. Naszym celem jest również stworzenie pewnego nowatorskiego rodzaju kursu. Po wykonaniu wszystkich jego kroków Rodzic powinien być w stanie samodzielnie i bez problemów dostosować dane urządzenie mobilne do potrzeb dziecka i rodziny.

Poza poradami i rozmowami chcemy dać Wam możliwość przeszukiwania recenzji i przeglądania -naszym zdaniem- użytecznych i przyjaznych dzieciom aplikacji, od gier czysto rozrywkowych, po aplikacje wspierające edukację. Opowiemy jak chronić prywatność rodziny. Jak zabezpieczyć dane i urządzenie. Podyskutujemy na różne ciekawe tematy z psychologami dziecięcymi i psychoterapeutami. Nieustannie też czekamy na wasze reakcje, co się podobało, aco jest do poprawki. Współtworzenie z Wami tego projektu będzie dla nas niewątpliwą przyjemnością i uhonorowaniem.

Nie tylko porady dla rodziców


"TO MOŻNA ZROBIĆ WSZYSTKO PSTRYK I KONIEC!""jak to mówi na początku naszego materiału wideo szef projektu. Tak, to prawda. Tylko trzeba wiedzieć i umieć. Taką zachętą zaczyna się nasz filmik omawiający pokrótce aplikacje dla dzieci. Więcej informacji, oraz sporo ciekawostek o Cyber_PAPA znajdziecie w naszym mini wywiadzie z rodzicem, a zarazem pomysłodawcą i koordynatorem całego projektu! Miłego oglądania!