Porady dla rodziców

Porady dla rodziców

Porady dla rodziców

Rodzicielstwo to nie lada wyzwanie. Odpowiedzialne rodzicielstwo to wręcz misja i wcale nie niemożliwa. Dzieciaki rozpoczynają swoje życie w otoczeniu multimediów i elektroniki. Może im to dać wiele dobrego, ale też niewłaściwie używane i niedostosowane stanowić bardzo duże zagrożenie. Nie tylko dla naszych portfeli, bo kupiło film za 60 zł... 120 sztuk,czy też wysłało mailem szefowi zdjęcie naszej żony z plaży. Chociaż szkodliwość tego ostatniego akurat można dyskutować. Ale żarty na bok! Cyber kwestie przede wszystkim są zagrożeniem dla młodej i kształtującej się dopiero psychiki. Zatem bardzo zachęcamy do poświęcenia kilku minut na przeczytanie i obejrzenie co jakiś czas naszych publikacji, gdzie znajdziecie różne ciekawe porady dla rodziców.

Aplikacje, kursy, informacje, instrukcje, wszelkiej maści porady dla rodziców

Naturalną sytuacją jest, że jedną z podstawowych atrakcji są aplikacje na urządzeniach mobilnych. Natomiast do rodziców, opiekunów należy zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom podczas używania programów. Aplikacje dla dzieci są jednym z głównych tematów poruszanych przez Cyber-Papa. Zapraszamy do lektury i oczywiście na filmik na kanale YT. Jak zapewne pamiętacie z naszego pierwszego wpisu "o co chodzi z Cyber_PAPA?" jesteśmy tutaj po to, aby służyć radą i wskazówkami, ale również aby podzielić się własnymi doświadczeniami. Z racji tego, że większość z naszego zespołu stanowią już rodzice,na własnej skórze przekonaliśmy się jakie konsekwencje mogą przynieść błędne założenia i niewłaściwe podejście. Ponadto doskonale zapamiętaliśmy jakie zachowania i jakie "sztuczki" przynoszą dobre efekty i chętnie się tą wiedzą podzielimy w najbardziej przystępny sposób jak potrafimy. Dlatego też każda wasza reakcja i odzew są dla nas na wagę złota. W ten właśnie sposób najtrafniej będziemy w stanie ulepszać nasz projekt. Dla Was!

Nie tylko porady dla rodziców

Poza poradami i rozmowami chcemy dać Wam możliwość przeszukiwania recenzji i przeglądania -naszym zdaniem- użytecznych i przyjaznych dzieciom aplikacji, od gier czysto rozrywkowych, po aplikacje wspierające edukację. Opowiemy jak chronić prywatność rodziny. Jak zabezpieczyć dane i urządzenie. Podyskutujemy na różne ciekawe tematy z psychologami dziecięcymi i psychoterapeutami. Nieustannie też czekamy na wasze reakcje, co się podobało, aco jest do poprawki. Współtworzenie z Wami tego projektu będzie dla nas niewątpliwą przyjemnością i uhonorowaniem.

Porady dla rodziców

Celem Cyber_PAPA jest danie Rodzicom możliwości zapewnienia bezpiecznego użytkowania urządzeń mobilnych przez dzieci. Swoistego "spokoju ducha", gdy dziecko spędza czas przed monitorem, co jest absolutnym standardem w obecnych czasach. Chcemy pokazać i nauczyć Rodziców, którzy tego potrzebują, jak dostosować urządzenie, jakie blokady założyć, jakich aplikacji unikać a jakich warto szukać i instalować. Ponadto jak spędzać z dzieckiem czas przy aplikacjach na urządzenia mobilne. Również jak dyskretnie kontrolować co dziecko robi w Sieci i jak korzysta z urządzenia. Naszym celem jest również stworzenie pewnego nowatorskiego rodzaju kursu. Po wykonaniu wszystkich jego kroków Rodzic powinien być w stanie samodzielnie i bez problemów dostosować dane urządzenie mobilne do potrzeb dziecka i rodziny.


"TO MOŻNA ZROBIĆ WSZYSTKO PSTRYK I KONIEC!""jak to mówi na początku naszego materiału wideo szef projektu. Tak, to prawda. Tylko trzeba wiedzieć i umieć. Taką zachętą zaczyna się nasz filmik omawiający pokrótce aplikacje dla dzieci. Więcej informacji, oraz sporo ciekawostek o Cyber_PAPA znajdziecie w naszym mini wywiadzie z rodzicem, a zarazem pomysłodawcą i koordynatorem całego projektu! Miłego oglądania!