Wideo dla dzieci

Wideo dla dzieci

Nastolatki mówią dużo, oczywiście najwięcej między sobą. Jeśli widzisz, że Twoje dziecko nie zamyka buzi, to można zrobić z tym dwie dobre rzeczy. Można zaproponować nagrywanie skeczów. Są do tego odpowiednie bezpieczną aplikację. Jest to prosty edytor do nagrywania historii i tworzenia memów. Zaangażuje energię, wesprze kreatywność, a może nawet pod Twoim dachem wyrośnie nowa sława wśród reżyserów komediowych? Taką propozycję jednak kierować należy do młodzieży, która już wie jakie zagrożenia niesie niekontrolowanie swoich poczynań w Internecie.

Przykładowa aplikacja do tworzenia wideo dla dzieci

Aplikacje do nagrywania i tworzenia wywiadów, skeczów i innych krótkich produkcji może również pomóc dzieciom nieśmiałym. Te które mają problemy z mówieniem, komunikacją lub kreatywnością. Przykładowy King of Sories oferuje wiele wbudowanych hashtagów i emotikon. Oczywiście przy takich zabawach koniecznie trzeba pamiętać aby dziecko odpowiednio przygotować. Wchodzi tu w grę kwestia np. negatywnych opinii o filmie, czy krytyk za poglądy. Dlatego trzeba znać swojego nastolatka dostatecznie dobrze, aby zaproponować mu taką aktywność.

Na co uważać przy wideo dla dzieci?

Należy przede wszystkim pamiętać o wykorzystywaniu wizerunku. Co może się stać?

  • Zdjęcie, kadr lub fragment może zostać wykorzystany w cudzej pracy
  • Fragmenty mogą zostać poskładane w innym/negatywnym kontekście
  • Wizerunek może zostać upubliczniony
  • Głos może zostać poskładany, lub podłożony w innym kontekście niż oryginał.
Wideo dla dzieci

Nic nie zastąpi dobrego kontaktu Rodzic - dziecko, nawet najbardziej zaawansowane algorytmy i aplikacje do kontroli rodzicielskiej. Dlatego znaj swojego nastolatka - to przede wszystkim. Rozmowa z dzieckiem i uświadomienie co się może stać. Dodatkowo część z aplikacji Google, a nawet sam YT ma pewne zabezpieczenia weryfikacyjne. Wiek jest weryfikowany przez same aplikacje. Jednak najlepszym zabezpieczeniem jest nadal, na szczęście, troska i opieka rodzicielska. To Rodzic, czy też opiekun, albo np. dorosłe rodzeństwo ma możliwość kontrolowania i zezwalania młodszemu członkowi rodziny na korzystanie z danych aplikacji. Wszystko zawsze należy mieć pod kontrolą, którą można stopniowo luzować. Oczywiście w ramach tego jak nasz nastolatek mądrzeje, dorasta i zaczyna się sam o siebie w prawidłowy sposób troszczyć.

Kontrola rodzicielska w Google Family Link

W jednym z najbliższych lajwów opowiemy Wam jak ustawić kontrolę rodzicielską
w Family Link od Google. Serdecznie zapraszamy. Bądźcie czujni!

Ile czasu poświęcać na aplikacje dla dzieci

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo indywidualną kwestią. Każdy rodzic powinien sam określić swojemu dziecku czas, który może ono spędzać przed ekranem. Oczywiście czym innym jest czas na odrobienie lekcji, czy trening matematyki z aplikacją edukacyjną. Czym innym jest nauka rozwijających umysł gier, jak np. szachy dla dzieci. A jeszcze inną kategorią jest czas spędzany na czystej rozrywce, bo i takiego odprężenia potrzebują maluchy - beztroskiej zabawy, przecież mają dzieciństwo właśnie. Niemniej to rodzic zna swoje dziecko najlepiej. Jeśli jest inaczej, cóż - chyba należy się rewizja rodzicielstwa. Wracając do tematu. Czas poświęcany na aplikacje nie może dominować, to pewnik. Dziecko przede wszystkim ma rodzinę i środowisko rówieśnicze. To ono jest pierwsze w kolejności. Czas przed monitorem tez nie powinien w żaden sposób wpływać negatywnie na zdrowie dziecka, czyli np. nie należy pozwalać na korzystanie z urządzeń przed snem.