Blokowanie stron na iPhone

Blokowanie stron

Blokowanie stron i treści na iPhone

Internet składa się z nierzadko z bardzo użytecznych zasobów i informacji. Jest to też najpopularniejsze źródło rozrywki. Niestety jest też potężnym zagrożeniem ze względu na nieodpowiednie treści. Dziś, w ramach pierwszego w naszej historii nadawania na żywo, zapraszamy na krótki poradnik jak zastosować blokowanie stron i treści na iPhone. Powiemy też o tym dlaczego warto blokować nieodpowiednie strony. Przy czym mamy tu na myśli nie tylko ogólnie pojęte treści dla dorosłych, ale również krwawe, agresywne czy po prostu straszne treści. Mogą one narobić szkód jeszcze większych niż typowe 18+ jak je rozumie większość.

Jak użyc funkcji blokowania treści i stron na iPhone?

Dzieci, bez względu na wiek z chęcią sięgają po urządzenia mobilne. Wszak urodziły się już w ich otoczeniu. Za ich pomocą mogą mieć dostęp do treści zarówno ciekawych jak i przydatnych. Współistnieją z nimi również treści szkodliwe dla młodych psychik, wrażliwych na agresję i nieodpowiednie treści. Całe niebezpieczeństwo to nie tylko trauma związana z tym co zobaczyło dziecko, ale jej efekt, czyli uszkodzenie kształtującego się umysłu, charakteru i podważenie poczucia bezpieczeństwa.

Zadbanie o to bezpieczeństwo dla dzieci, a w efekcie również dla nas, jest jednym z najwyższych priorytetów odpowiedzialnego opiekuna. Wybranie przez dziecko treści pozwala mu budować własną organizację czasu i rozwijać zainteresowania, a także uczyć się. Natomiast do rodziców należy pozwolenie na dostęp do treści oraz jej uprzednia weryfikacja. Dzieci mogą z korzyścią dla siebie używać urządzeń mobilnych, aby wyszukiwać interesujące je strony. My, dorośli mamy ten proces opiekuńczo i kulturalnie nadzorować. Dla przykładu: kilkuletni wnuczek może szukać elementów do zrobienia laurki dla Babci, dojrzewająca nastolatka może chcieć poznać budowę układu rozrodczego kobiety. Dostęp do wiedzy i rozrywki należy im zapewnić jednocześnie z dbałością o bezpieczeństwo psychiki dzieci.

Blokowanie stron

Jak działa blokowanie stron i treści na iPhone?

Omawiane blokowanie stron i treści na iPhone jest dość proste. Działa jednak w dwóch trybach, które rodzic ma do wyboru:

  1. decydowanie  przez Apple, na podstawie danych dostarczanych przez strony
  2. decydowanie samodzielnie poprzez budowanie listy dozwolonych stron.

Jak działają oba tryby i jak ustawić poziomy zabezpieczeń, oraz jak zatwierdzać dane strony, o które poprosi dziecko - pokazujemy dokładnie na naszym nagraniu.

Serdecznie zachęcamy do komentowania i zgłaszania swoich pomysłów na tematy do rozmów na żywo. Jeśli macie ochotę i znacie dobre i bezpieczne strony dla dzieci - możecie śmiało wpisać adres w komentarzu pod nagraniem na kanale YT lub na naszym fanpage'u FB i na grupie FB.